×
  • Головна
  • Емоційний інтелект – запорука успішної кар’єри

Емоційний інтелект – запорука успішної кар’єри

Вчені вважають, що у 2040 році світ буде автоматизований, і усе, що нам відомо і зрозуміло сьогодні, буде вже зовсім інакшим. Проте, це не привід для паніки, а лише виклик, який людству доведеться прийняти. І відповіддю на нього є емоційний інтелект. Адже це єдине, у чому ми, люди, маємо перевагу. Співчуття, підтримка, почуття гумору — це те, чого немає у машин, і такі навички будуть затребувані в цифровому світі довгі роки.

Усвідомлення того, що емоційний інтелект – важлива професійна навичка, яка подекуди навіть перевершує технічні уміння, – зростає впродовж останніх років. Нагадаємо, що згідно з доповіддю, озвученою на Всесвітньому економічному форумі, емоційний інтелект — одна з найцінніших навичок майбутнього.

Сучасні роботодавці все більше схильні брати на роботу тих спеціалістів, які швидко орієнтуються в життєвих ситуаціях, професійних проблемах, здатні проявляти активність, брати ініціативу в свої руки, оптимістично налаштовані на можливості досягати успіху, сміливо і виважено підходять до планування і здійснення роботи, здатні довести справу до логічного завершення, бути гнучким, якщо того вимагає справа.

То ж що включає в себе емоційний інтелект?

  • Здатність розуміти себе та управляти собою (обізнаність про власні емоції, упевненість у собі, самоповага та незалежність).
  •  Здатність взаємодіяти і ладити з іншими, робота в команді.
  •  Здатність бути гнучким і реалістичним (розв’язання проблем, оцінка реальності, гнучкість).
  •  Управління стресом –  уміння впоратися зі стресом і контролювати себе.
  • Уміння підтримувати позитивну установку та бути задоволеним життям, приносити задоволення собі та іншим, а також з ентузіазмом і радістю віддаватися захопленням (щастя, оптимізм). 

Звичайно, будь-який роботодавець був би щасливий прийняти в ряди своїх співробітників таких людей – тих, хто непогано володіє цими ключовими для життя навичками. Тому недарма кажуть: «Завдяки IQ ви влаштовуєтесь на роботу, завдяки EQ – робите кар’єру». Емоційний інтелект можна розвивати в любому віці.

То ж розвивайте емоційний інтелект і будьте успішними!