×
  • Головна
  • Як розвивати креативне мислення

Як розвивати креативне мислення

У наш час важливі не тільки освіченість і інтелект, а й уміння генерувати нові ідеї і знаходити нестандартні шляхи вирішення проблем, тобто креативно мислити. Цей навик допомагає досягти високих результатів у навчанні та позитивно впливає на побудову кар’єри. То ж креативність – це вроджена якість, чи її можна розвивати? Креативне мислення можна і потрібно тренувати. Якщо ви приділяєте цьому достатню увагу, то врешті-решт ідеї почнуть з’являтись мов нізвідки.

Пропонуємо скористатися нашими порадами для розвивитку креативності.

ü Полюбіть процес вирішення проблеми.

Творча людина знаходить задоволення не тільки в досягненні результату, а й в процесі просування до мети – їй подобається думати, перебирати варіанти, шукати і знаходити різні варіанти виходу з ситуації. Стикаючись з новими завданнями або несподіваними труднощами, вчіться сприймати їх не як проблеми, а як виклик вашим творчим здібностям.

ü Шукайте оригінальні ідеї

Не зупиняйтеся на самому очевидному способі дій, придумуйте хоча б кілька варіантів досягнення мети, вирішення проблеми. Не ставте собі обмежень.

ü Розширюйте кругозір

Чим більше ви знаєте, тим більше їжі отримує ваша уява, а без уяви неможливо генерувати по-справжньому творчі ідеї. Читайте книги, дивіться науково-популярні і документальні фільми, активно пізнавайте світ навколо.  Якщо ви дізналися в розмові або з книги якесь незнайоме слово, не лінуйтеся подивитися значення слова в словнику.

ü Творчо підходьте до повсякденних справ

Намагайтеся бути винахідливим в будь-якій сфері вашого життя, а не тільки під час навчання: придумуйте нові цікаві способи проведення дозвілля, займайтеся незвичайними хобі, пропонуйте нестандартні варіанти вирішення побутових питань.

ü Вчіться бачити незвичайне в звичайному

Навіть в самих звичних місцях помічайте все, що виглядає особливим, відрізняється від стандарту, не відповідає шаблонам. Вчіться бачити знайомі предмети з нового ракурсу, знаходити несподівані способи їх застосування. Наприклад, якщо поглянути на гілки дерев ранньою весною, можна помітити, що вони схожі на вузлуваті пальці якихось казкових істот ..

ü Грайте в ігри, головоломки або займайтеся фізичними видами спорту

Деякі ігри та головоломки можуть надати вам багато можливостей для розвитку гнучкості ваших творчих м’язів. Ігри, що змушують вас роздумувати над стратегією та передбачати кроки суперника. Шахи і шашки є хорошими прикладами. Підійдуть також фізичні види спорту, наприклад, футбол, баскетбол і теніс. 

ü Сфокусуйтесь на хобі

Знайдіть своє хобі, якщо ще не маєте, або використайте наявне для вправ з креативності. Будь-яке захоплення, де потрібно створювати щось з нуля, забезпечить тренування креативності, наприклад, шиття,  робота з деревом, металом, вишивання, малювання тощо.

Розвивайте свої творчі здібності, тоді ваш світ заграє новими фарбами, головне, почати мислити креативно!!!