×
  • Головна
  • Індикатори функціональної грамотності школяра.

Індикатори функціональної грамотності школяра.

Юний друже, минулого разу ми розповіли про функціональну грамотність. Хочеш перевірити себе на володіння функціональною грамотністю? Тоді поїхали.

Пропонуємо розглянути індикатори функціональної грамотності пересічного школяра і їх показники:

Загальна грамотність: написати твір, реферат; рахувати без калькулятора; відповідати на питання, не відчуваючи труднощів в побудові фраз, підборі слів; написати заяву, заповнити будь-які анкети, бланки.

Комп’ютерна грамотність: шукати інформацію в мережі Інтернет; користуватися електронною поштою; створювати і роздруковувати тексти; працювати з електронними таблицями; використовувати графічні редактори.

Грамотність дій в надзвичайних ситуаціях: надавати першу медичну допомогу потерпілому; звернутися за екстреною допомогою до спеціалізованих служб; піклуватися про своє здоров’я; вести себе в ситуаціях загрози особистої безпеки.

Інформаційна грамотність: знаходити і відбирати необхідну інформацію з книг, довідників, енциклопедій та інших друкованих текстів; читати креслення, схеми, графіки; використовувати інформацію зі ЗМІ; користуватися алфавітним і систематичним каталогом бібліотеки; аналізувати числову інформацію.

Комунікативна: працювати в групі, команді; заручитися підтримкою інших людей; не піддаватися коливань свого настрою, пристосовуватися до нових, незвичних вимогам і умовам, організувати роботу групи.

Володіння іноземними мовами: переводити нескладні тексти; розповісти про себе, своїх друзів, своє місто; розуміти тексти інструкцій на упаковках різних товарів, приладів побутової техніки; спілкуватися з закордонними друзями і знайомими на різні побутові теми.

Грамотність при вирішенні побутових проблем: вибирати продукти, товари і послуги (в магазинах, в різних сервісних службах); планувати грошові витрати, виходячи з бюджету сім’ї; використовувати різні технічні побутові пристрої, користуючись інструкціями; орієнтуватися в незнайомому місті, користуючись довідником, картою тощо.

У оволодінні функціональною грамотністю допоможуть такі ключові компетентності, як: вміння аналізувати, порівнювати, виділяти головне, давати адекватну самооцінку, бути самостійним, вміти співпрацювати, проявляти ініціативу, помічати проблеми і шукати шляхи їх вирішення.

То ж розвивай необхідні компетентності і функціональну грамотність.