×

Лідер. Хто це?

Сьогодні для просування по кар’єрних сходинках мало бути просто компетентним, кваліфікованим, добрим виконавцем. Безумовно, досвід роботи та профільна освіта є великим плюсом для побудови успішної кар’єри. Але невід’ємною складовою успіху є певні особисті якості. Успіх підприємства багато в чому залежить від тих, хто стоїть на чолі і тих, хто керує роботою на місцях. А керівна посада апріорі передбачає лідерство.

Про яскравих, активних людей зі своєю чіткою позицією, часто говорять  – «Він лідер». Отже, хто ж такий лідер? Лідерські якості вроджені або їх можна здобути? І що для цього потрібно? 

Природжених лідерів мало. Тих, хто був вождем і душею компанії з дитинства – одиниці. Іншим доводиться трудитися, цілеспрямовано працювати над собою, щоб набути і відточити певні лідерські якості.

Лідером не завжди буває той, у кого видатні природні здібності і надвисоке IQ. Лідер – це людина, яка володіє хорошою інтуїцією, комунікабельністю і проникливістю. Існує ряд якостей, які приписують людині-лідеру:

  • Впевненість у собі;
  • Витривалість;
  • Завзятість;
  • Відповідальність;
  • Допитливість;
  • Товариськість;
  • Цілеспрямованість і багато ін.

Але ці всі якості з’являються в процесі роботи над собою, отже, лідером може стати будь-хто, головне – бажання.

В яких же професіях лідерські якості зараз найбільш затребувані?

Сучасні тренди на ринку праці потребують все більшого лідерства у професійній сфері. Ми мусимо створювати собі самостійно робоче місце, ми можемо навіть вигадати собі професію (як це зробили блогери наприклад). Роботодавці переходять з довготривалих контрактів на тимчасові, частину робіт для компаній легше довірити фрілансерам.

Це все вимагає від людей все більшої самоорганізованості, саморозвитку та відповідальності. Звичайно, більшою мірою лідерство та сміливість затребувані в креативних індустріях, політиці, бізнесі та на усіх управлінських позиціях. 

Ті люди, яким складно проявляти лідерство, шукають роботу в традиційних професіях, де існує мінімальний запит на прийняття власних рішень в умовах невизначеності.

Як же розвинути у собі лідерські якості? Про це поговоримо наступного разу. Далі буде…