×
  • Головна
  • Талант і призначення. Який зв’язок?

Талант і призначення. Який зв’язок?

Відомий письменник Даніїл Гранін говорив: «Прикро прожити життя, не пізнавши себе – людини, яка була тобі начебто ближче всіх і яку ти так любив…». Чому це так важливо?

Цікаві дослідження проводили багато разів в різних країнах світу. Людей у ​​віці 70-80-90 років опитували про що вони найбільше жалкують в кінці свого життя. Ось ТОП-4 їх відповідей, які вже багато років залишаються незмінними. І, швидше за все, будуть залишатися такими ще довго.

1. На першому місці знаходиться жаль з приводу того, що велика частина життя була віддана ненависній роботі.

2. На другому – жаль з приводу того, що так мало часу було приділено близьким і коханим людям.

3. Наступна жаль з приводу того, що так легковажно ставилися до свого тіла: неправильно харчувалися, пили, курили, не вели ЗСЖ і не займалися профілактикою хвороб.

4. І замикає четвірку – гіркота від того, що так і не встигли подивитися світ. «Поїздити».

Зауважте, ніхто з них не шкодує про те, що він не зібрав на «Феррарі» або не мав всі iPhones, що не зібрав достатню кількість модного одягу в шафі. Так, подорожі, або час, проведений з близькими, збагачують життя людини, але вони просто роблять його більш насиченим емоціями і враженнями. Так, підтримка здоров’я теж дозволить вам прожити трохи (або набагато) довше або взагалі, померти здоровим в старості (що теж, до речі, дуже непогано). Але ніщо не зрівняється з гіркотою втрати дорогоцінного часу і втрачених можливостей. Усвідомленням того, що ви прожили «не своє життя», обдурили самого себе. А гірше за це для людини нічого немає, і бути не може.

Своє призначення людина може виконати тільки реалізуючи свої таланти. Як же дізнатися до чого у Вас талант? «А може (о, жах!) його взагалі у мене немає ?!», «Знаєш, у мене, напевно, просто руки виросли не з того місця», «З раннього дитинства нічого видатного у мене помічено не було» – зізнайтеся, проскакували у вас такі думки? Є багато дорослих людей, які так і не знайшли себе, свого покликання. Вони думають, що природа забула про них, обійшла стороною, не дала ніяких здібностей. Насправді така думка є хибною. Якщо людина так і не розкрила своїх здібностей, значить, вона просто не пробувала (або пробувала, але невдало) себе «шукати».

Таланти людини це не що інше, як наявна здатність щось робити краще, ніж інші люди або робити це іншим оригінальним способом. І такі здібності є практично у всіх людей. У більшості є не один, а 2 або більше талантів. Головне – знайти у себе щось таке, що дозволить тобі бути кращим в цій області або одним з кращих. А це і є виконання призначення людини.

То ж обираючи свій життєвий шлях і професію, радимо оцінити свої природні дані і резервні можливості і піти туди, де зможеш їх максимально застосувати, заслужити пошану і повагу. У зв’язку з цим, дозволь дати тобі корисний лайфхак: докладати свої зусилля треба там, де твої природні дані дозволять бути в числі кращих.

То ж як визначити свій талант? Це питання не якоїсь техніки, а, скоріше, інтуїції, саморозвитку, самовдосконалення, вміння спостерігати, слухати, в тому числі і себе, свої думки, «своє серце».

Які ж основні ознаки таланту? Цікаво? Тоді чекай наступної зустрічі.

З повагою,фахівці відділу організації профорієнтації Запорізького обласного центру зайнятості